Atrakcje

Boszkowo-Letnisko to wyjątkowe miejsce na wypoczynek!

W okolicach ośrodka znajduje się silnie rozbudowana infrastruktura turystyczna. 

Miejscowości Boszkowo-Letnisko, Dominice to ośrodki wczasowe i domki letniskowe. Otoczone jest lasami sosnowymi. Na jeziorze można uprawiać prawie wszystkie dyscypliny sportów wodnych, a także turystykę kajakarską. Dla amatorów wodnych wędrówek magnesem jest ponad 40 km Konwaliowy Szlak Kajakowy. Utworzono szlaki turystyki wodnej, pieszej, rowerowej i konnej.

Sporty Wodne

Grzybobranie

Wędkarstwo

ATRAKCJE BOSZKOWA

Sporty wodne

Wokół jeziora znajduje się silnie rozbudowana infrastruktura. Na jeziorze można uprawiać prawie wszystkie dyscypliny sportów wodnych, a także turystykę kajakarską.

Jezioro Dominickie – ma powierzchnię około 344 ha i głębokość ponad 17 m, położone jest na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego w powiecie leszczyńskim.

Ma długość 3830 m, szerokość 1660 m, posiada dobre warunki do kąpieli gdyż jego dno opada łagodnie. Otoczone jest borami sosnowymi. Jest uznanym ośrodkiem żeglarskim, z uwagi na sąsiedztwo innych jezior, z którymi ma połączenia, stanowi ważny punkt dla wycieczek kajakowych.

Wokół jeziora znajduje się silnie rozbudowana infrastruktura turystyczna, miejscowości Boszkowo-Letnisko, Dominice to ośrodki wczasowe i domki letniskowe. Otoczone jest lasami sosnowymi. Na jeziorze można uprawiać prawie wszystkie dyscypliny sportów wodnych, a także turystykę kajakarską. Dla amatorów wodnych wędrówek magnesem jest ponad 40 km Konwaliowy Szlak Kajakowy. Utworzono szlaki turystyki wodnej, pieszej, rowerowej i konnej. W okolicy znajduje się jeszcze kilka mniejszych jezior. Jest to najczystszy zbiornik wodny w okolicy.

W oparciu o badania przeprowadzone w 2011 roku wody jeziora zaliczono do I klasy czystości.

Do dyspozycji wędkarzy pozostają liczne łowiska. Dla amatorów atrakcji wodnych istnieje możliwość wypożyczenia kajaków i rowerów wodnych.

ATRAKCJE BOSZKOWA

Grzybobranie w Boszkowie

Lokalizacja Boszkowo sprzyja wypoczynkowi i odprężeniu. Duży kompleks leśny, otoczenie wody i bardzo zadbanej, cichej okolicy pozwala zrelaksować się i odpocząć.

Nasz ośrodek położony jest wśród to malowniczych terenów o dużych walorach rekreacyjnych. Jest doskonałym punktem wypadowym dla wycieczek pieszych, rowerowych, kajakowych i konnych. Urozmaicona rzeźba terenu, jeziora, pagórki, głębokie jary oraz duże kompleksy leśne zachęcają do długich spacerów np. uprawiając Nordic Walking . Obfitujące w grzyby i jagody lasy, malownicze łąki, liczne jeziora sprawiają, że ten krajobraz na zawsze zostanie zapamiętany.

ATRAKCJE BOSZKOWA

Ryby i Wędkarstwo

Jezioro należy do rybackiego typu jezior sielawowych. Jest jedynym na terenie województwa, w którym gatunek ten występuje i rozmnaża się.

Część jeziora, na której położona jest plaża główna, posiada dno bardzo wyrównane. Ichtiofaunę oprócz gatunku wiodącego – sielawy tworzą: lin, wzdręga, krąp, ukleja, okoń, jazgarz, leszcz. Natomiast wśród gatunków drapieżnych dominuje węgorz.

Jezioro DOMINICKIE – łowisko ogólnodostępne
Użytkownik rybacki: Gospodarstwo Rybackie Osieczna
Odległość od Leszna: Boszkowo – 25 km
Dane morfometryczne
– Powierzchnia zwierciadła: 343,9 ha
– Głębokość maksymalna: 17,1 m
– Głębokość średnia: 6,5 m
– Długość maksymalna: 3 830 m
– Szerokość maksymalna: 1 660 m

jezioro-bucharzewskie-wedkarstwo-ryby

REZERWACJA POBYTU

Już teraz zaplanuj swój wyjazd